Home / Uncategorized / سابقون السابقون

سابقون السابقون

به نام حضرت حق، به نام دادار، دادارحق و به نام صادق در وعده، آمر و عامل به وعده و به نام مهربانی که از سرلطف هرگز برنگردد، او خالی از هرصفتی است که بوی بدی دهد. به نام حکیمی‌که حکمتش همه از بهر کمال است و در این کمال همه سعادت و با درود بر محمد و آل او که اینان پیام آوران حقند و هادیان به سوی حق تا تو حق را باورکنی ورنه آنان از سوی حق آمده‌اند وحق را باور کرده‌اند و پرده در بین نبینند و همیشه چشم در جمال حق دارند و در معیت جلالش در پی هدایت و خود هیچگاه بی یاد او نبودند که کمال را همه در او دیدند، آنقدر محو کمال که خود الگوی اکملند از بهرکمال و به نام علی مرتضی آن شه یگانه و دردانه‌ی بحر آفرینش که هیچ غواصی دستش به او نرسد و آنچنان بر بلندا که هیچ طایر اندیشه‌ای بر آن بلندا ننشیند، زین روست که چهره‌اش هنوز طی قرون ناشناخته مانده و اینان را دوستانیست درکسوت غریبه که کار راست می‌گردانند به فرمان آنان از برای کمال…

در کلام حق آمده ( اذا وقعت الواقعه ) واقع شدنی است آن واقعه، کدام واقعه، کدام حرکت؟ دراتصال آیات صحبت از قیامت است، آری بی گمان راست گفت، در تداوم این آیات فرماید: فاصحاب المیمنه ما اصحاب المیمنه فاصحاب المشمئه ما اصحاب المشمئه و السابقون السابقون اولئک المقربون؛ (یاران راست چه راستی و یاران شوم چه شومانی و سابقون، سابقون آنان مقربونند.) حق راست گفت و راست می‌گوید ولی اشارت است. آری روز واقعه که واقع خواهد شد قیامتی به پا شود چون یار از پرده درآید، چون درآمد، یارانش سابقونندکه مقربونند وچون آید راست و چپ جدا شوند، آنهایی که سعادتمندند و آنهایی که شقاوت پیشه؛ وه! که سعادت پیشگان چه‌اندکند. یار چون برآمد از پرده برون آید از پی او حادثه‌ها آمد و ز قبل او حادثه ها آید. اینجاست که قیامت به پا، بیرق عدل و راستی بر زمین کوبد و این بیرق نشان می‌‌دهد و فرقان است که چه گروهی میمنه‌اند و چه گروهی مشمئه وخود ایستاده، سابقون السابقون از پسش صف کشیده. آری دوست چون نقاب از چهره برافکند آه از نهاد همه برآید و چون آوازکند پراکنده کند لشگر بدی ها را و نیست وقوع و آمدنش دروغ؛ پست می‌گرداند آنهایی را که به ظاهر در درجاتند در دنیا و خاضع کند همه را به پیش قدمش. سابقون السابقون یارانش که خود اول مقرب حق است و از دولت او دیگران مقرب، آری تاویل اول آیات همه در رابطه با امام راستی و درستی است و ظهورش. ظهورش همه بر عدالت، ولی این واقعه را آغازیست از روز نخست و یارانی سابقون از روز نخست، گوش به فرمان تا کنون، هر دم به شکلی بت عیار درآمد.
کس چه می‌‌دانست که اذا وقعت الواقعه، ظهور دلبر است در آخر زمان بعد از سالیان هجران. آری واقعه ای عظیم است از برای اکثرهم که در فساد غرقند، برای آنان ظهورش همه عذاب است، آری می لرزد کوه ها به زیر قدومش که فریاد برآورد که منم، فریادی است از برای شومان و بشارتی از برای خوبان. آری زمان واقعه نزدیک است هرچند شما منکر شوید، آن زمان پایمردان دنیا، صبوران بدنام، عاشقان بی نام و دوستان گمنام همه به گردش لباس عزت پوشند. همه انگشت حیرت به دهان چه شد، چه پیش آمد، او ازکجا آمد؟ آری زمان بدر را ماند، زمان جنگ بدر را ماند که دشمن وقعی نمی نهاد ولی دیدید و دیدند که چه پیش آمد. قبل از آمدنش ابرار احسان کنند، ابدال حرکت کنند، اوتاد محکم کنند، بسازند و آماده کنند تا دلبر رونمایی کند، در مسند عزت نشیند و حکومت کند برجان‌‌ها تا حکومت کند، آن حکومتی که خدا خواهد و خدا کند. آری دوستان چه در زمانه مهجور افتاده‌اند و آنها هم منتظر روز واقعه هستند که باز خورشید عدالت بدمد و نوای والفجر آید. هیچ لیال عشر خوانده‌ای، شبهای دهگانه و در روز دهم خورشید دو تا شد، دومی‌که آمد نوید آمدن یار داد. آنهایی که در روز واقعه‌‌ی طف بودند کشندگان مشمئه، شومان و کشته‌‌شدگان میمنه بودند؛ مقربون سابقون کجا بودند که امیرشان به زیر تیغ دشمن، هیچ کس سوال نکرد و هیچ کس نپرسید؛ سابقون در اقصی نقاط دنیا نوای عاشوراها داشتند و نوای شیدایی از پس عاشورائی‌ها در پیدا ئی‌ها و ناپیدائی‌ها.
سابقون لطیفند تا آن زمان که برتن نشینند و فرمان بردار امام السابقونند. هر زمان که عاشقی بر زمین افتد روز واقعه ای است و اشکی که از دیده‌ی دوست حق بچکد، پیامد روز واقعه است تا که نازنین بیاید تا واقعه را به نامردمان بچشاند و انتقام کشته شدگان و خون به دل شدگان بگیرد، آنچنان گرفتنی که آنان، یعنی انتقام شوندگان به عینه ببینند افعال و صفات خویش.
یار اینک پس پرده است و اوتادش بر اریکه و ابدالش در عمل، پیران به عشق و توصیه و شیوخ به موعظه؛ اینان عوامل هدایتند تا روز واقعه، روزی که از بهر دوستان بهشت است و از بهر دشمنان و بدکرداران قیامت و دوزخ، برای دوستان زنده شدن در هوای آزادی، تولد دوباره و برای شومان مردن. حال که دوستان خدا در بین شومان و اکثراً بی اعتبار چون مرده‌اند و این خودپسندان خود را زنده بینند و دیگران را مرده، او که بیاید، ببینند که زندگان کیانند و مردگان کیان. آنهایی که در راه دوست پست شدند، رفیع شوند در آن روز و پست شوند پست کنندگان، وای برآنان که در روز واقعه ستمگر بوده باشند که پست شوند، نیست شوند. چون او بیاید دست نوازشش آرام دل و جان است و ما هم این کار کنیم برای آن لحظه که دستش بر سر خویش بینیم از سرمحبت، دمی فارغ بنشینیم، زانو به زانو غم دل واگوئیم، هرچند که غم از دل برود.
با درود و سلام بر محمد و آل او که امام السابقونند و هادیانند ازبرای مردمان که شوم نباشند و خود امام المقربونند یا بهتر سیدالمقربونند و با درود بر علی مرتضی که اقرب المقربون است، آنچنان که این از آن تمیز ندهیم و با درود بر اولیای حق که در کنار ابدالند و اوتاد که مفتخرند به لباس فقر و خون دل خوردن.

*********************************************************
با سلام و تبریک به مناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت و وارث مستضعفین

در صورت تمایل جهت مکاتبه با بنده میتوانید با میل زیر ارتباط برقرار کنید:
HABIBALHOSAIN@yahoo.com

به امید ظهور حاضر
و من الله التوفیق

 

About admin

Check Also

کودکان، آنلاین و مسئولان آفلاین!

یکصد و ششمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی، با موضوع «کودکان آنلاین» با حضور کارشناسان حوزه جرم‌شناسی و دانش سایبری برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *