Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / هدف؛ تخریب مسجدالاقصى

هدف؛ تخریب مسجدالاقصى

یک جریان صهیونیستى طرفدار اسرائیل در آمریکا خواستار تخریب مسجدالاقصى شد.

بیروت – ایرنا: یک جریان مسیحى صهیونیستى در آمریکا شکل گرفته که اعتقاد دارد ویرانى مسجدالاقصى و ساخت معبد سوم سلیمان به جاى این مسجد، شرط ظهور حضرت مسیح(ع) است و بدون ساخت معبد سوم، مسیح هرگز ظهور نمى کند. این جریان، به ویژه گروههاى تندرو صهیونیست وابسته به آن، اعتقاد دارند که خرابه هاى معبد نخست و دوم سلیمان در زیر مسجدالاقصى است و براى ساخت مجدد این معبد راهى جز ویرانى مسجدالاقصى وجود ندارد.
با توجه به همین اعتقاد، پیروان این جریان صهیونیستى مبالغ هنگفتى را در سازمانهاى افراطى صهیونیستى مانند »عطیرات کوهانیم« قرار مى دهند که یهودى کردن قدس و تخریب مسجدالاقصى هدف اعلام شده آنها است.
چهره هاى بارز این جریان در مصاحبه هاى مختلف با رسانه هاى ارتباط جمعى رژیم صهیونیستى مى گویند که هیچ رئیس جمهورى در آمریکا جرأت آن را ندارد که به اسرائیل کمک نکند؛ زیرا در غیر این صورت سرنگون خواهد شد.
در چارچوب اعتقادات و تلاشهاى این جریان صهیونیستى روز ۲۱ مهرماه جارى مراسمى در قدس با حضور سه هزار نفر از طرفداران جدى رژیم صهیونیستى که به سرزمینهاى اشغالى آمده بودند، برگزار شد.
»آریل شارون« نخست وزیر رژیم صهیونیستى خطاب به شرکت کنندگان در این مراسم گفت:
کشمکش کنونى اسرائیل با فلسطینیان ریشه در مخالفت جهان عرب با حقوق یهودیان دارد و جهان عرب نمى خواهد با ملت یهود آشتى کند.
وى همچینین در این مراسم براى تحریک احساسات اعضاى این جریان افراطى ادعا کرد:
اسرائیل ظرف سه سال گذشته شاهد جنگ تحمیلى فلسطینیان بوده است اما این کشمکش صد سال پیش آغاز شد.
هدف از سفر این سه هزار آمریکایى به سرزمینهاى اشغالى آن بوده که از کابینه شارون بخواهند از قدس دست نکشد و شارون نیز به آنان گفته است که قدس براى همیشه مرکز یکپارچه اسرائیل باقى خواهد ماند.
سفر این سه هزار طرفدار افراطى اسرائیل به قدس در حالى صورت مى گیرد که با توجه به شرایط بحرانى خاورمیانه، افکار عمومى بیشتر معطوف خبرهاى نظامى در عراق است و جهانیان به اخبار فلسطین توجه کمترى نشان مى‌دهند.

موعود شماره ۴۰

About admin

Check Also

آنارشیسم و نهضت ضد جهانی سازی -۲

در سال هاي پاياني دهة 70، مبارزاني كه تحت تاثير ديدگاه هاي آنارشيستي، صلح طلبي، نهضت طرفداري از حقوق زنان و نهضت طرفدار محيط زيست قرار گرفته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *