Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / ترفندهای استعمار / Defcon، نبرد هسته‌ای نابودگر (+فیلم)

Defcon، نبرد هسته‌ای نابودگر (+فیلم)

DEFCONبازی DEFCON در رسته بازی‌هایی است که توسط کمپانی‌های غربی برای خو دادن کودکان به خشونت استفاده میشوند. در بخش نظرات مربوط به این بازی رایانهای، کم نیست ابراز علاقه‌هایی که مشتاقانه انتظار تجربه این جنگ خشن را می‌کشند.

DEFCON بازی رایانه‌ای جنگی و استراتژیکی است که توسط شرکت خصوصی انگلیسی Introversion Software  تهیه شده است. این بازی یادآور فیلم‌هایی است که انفجار بمب‌های اتمی و هراس آن را به تصویر می‌کشند.

به گزارش موعود در بازی آخرالزمانی و هستهای DEFCON نقشه کامپیوتری زمین روبروی کاربر قرار داده میشود که دربردارنده انواع زرادخانه‌های اتمی است و یک هدف دارد: نابود ساختن دشمن تا آخرین نفس. در روند بازی تلفات انسان‌های بیگناه به میلیون‌ها نفر می‌رسد اما به بازیکنان گفته میشود که تنها باید به کشتار دشمن ادامه و به تلفات غیرنظامیان اهمیتی ندهند چون ممکن است خود طعمه حملات بیشتر شوند.

در پایان بازی همه عاملان نبرد دچار خسارت سنگین میشوند اما بازیکنی پیروز است که بیشترین امتیاز را آورده؛ یعنی کسی که دچار کمترین خسارت شده است. نحوه امتیازدهی بر اساس میزان کشتارهای دسته‌جمعی و تعداد بازمانده‌ها تعیین میشود.

در بخش معرفی این بازی آمده: در این بازی همه می‌میرند. این جنگی جهانی است و هیچ‌کس پیروز نمی‌شود. اما شاید _تنها شاید_ کمتر ببازید.

بازی DEFCON در رسته بازی‌هایی است که توسط کمپانی‌های غربی برای خو دادن کودکان به خشونت استفاده میشوند. در بخش نظرات مربوط به این بازی رایانه‌ای، کم نیست ابراز علاقه‌هایی که مشتاقانه انتظار تجربه این جنگ خشن را می‌کشند.

لازم به ذکر است DEFCON اصطلاحی نظامی در آمریکا است و به معنی حالت آماده باش می‌باشد که شامل پنج مقیاس است. حالت پنج دفکون به معنای وضعیت عادی و حالت یک به معنای وضعیت فوق العاده است. بر همین اساس این بازی پنج مرحله دارد که در هریک بر شدت نبرد افزوده می‌شود.

{flv}defcon{/flv}

About admin

Check Also

آنارشیسم و نهضت ضد جهانی سازی -۲

در سال هاي پاياني دهة 70، مبارزاني كه تحت تاثير ديدگاه هاي آنارشيستي، صلح طلبي، نهضت طرفداري از حقوق زنان و نهضت طرفدار محيط زيست قرار گرفته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *