Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / ترفندهای استعمار / فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction)

فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction)

 غرب به کمک امپراتوری بزرگ سینمایی که به راه‌انداخته، سوژه جذاب و جهانی منجی را محور بسیاری از محصولات تصویری خویش قرار داده است که در پوشش آن به اهداف خود برسد و اکنون در فیلم های سینمایی انواع مختلف از منجیان آخرالزمانی را می توان مشاهده کرد .

فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction) از ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۷ بر روی پرده سینما رفت و توانست با فروش ۷/۲۳ میلیون دلار  رتبه  اول پر فروش ترین فیلم  این هفته را از آن خود کند.

این فیلم به تقلید از بازی رایانه ای با همین عنوان ، که یکی از بازیهای بسیار پرطرفدار شرکت Capcom می‌باشد و مهمترین ویژگی این بازی، صحنه های ترسناک و مهیجی است که با کیفیت و گرافیک فوق العاده طراحی شده، ساخته شده است.

این بازی و فیلم در قالب آخرالزمان طبیعی قرار می‌گیرند که دخالتهای بی‌جای انسان در ساختارهای ژنتیک باعث به مخاطره افتادن نسل بشریت می‌شود.

کارگردانی این فیلم توسط راسل مالکاهی انجام شد و میلا یوویچ در نقش یک منجی به نام آلیس ایفای نقش می‌کند. او که  در صحرای نوادا مخفی شده است، اکنون رهبری عده ای  از افرادی که از  پس از آخرالزمان زنده مانده‌اند را در برابر هزاران زامبی وحشی و خون خوار به  عهده می‌گیر، تا با هم به مبارزه با ویروس مخوفی بروند که در حال نابود کردن دنیا است.ویروسی که مردم را به زامبی هایی خونخوار تبدیل می‌کند.

 
فیلمنامه  را همچون دو فیلم قبل پل دبلیو. اس. آندرسن نوشته و مدت زمان فیلم ۱ ساعت و ۳۵ دقیقه است.

فیلم پیشین شیطان مقیم با عنوان آخرالزمان نیز که در سال  2004 با ۲۳ میلیون دلار افتتاح و جز فیلم های پرفروش شد.

مهدی حق وردی طاقانکی
منابع:
کلید واژه یادداشت: آخرالزمان طبیعی . شیطان مقیم . انقراض . آخز الزمان . بازی . بازی رایانه ای و کامپیوتری . بازی ویدیویی . فیلم سینمایی .
http://www.hollywood.com/movie/Resident_Evil_Extinction/3463598
http://movies.yahoo.com/movie/1809697875/details
http://www.imdb.com/title/tt0432021
http://www.imdb.com/title/tt0318627

About admin

Check Also

آنارشیسم و نهضت ضد جهانی سازی -۲

در سال هاي پاياني دهة 70، مبارزاني كه تحت تاثير ديدگاه هاي آنارشيستي، صلح طلبي، نهضت طرفداري از حقوق زنان و نهضت طرفدار محيط زيست قرار گرفته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *