Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / راز زلزله بزرگ اسرائیل چیست؟

راز زلزله بزرگ اسرائیل چیست؟

 چرا اسرائیل که قبلا این آزمایشات را در عمق زیاد انجام می داده و یا با کمک امریکا در صحرای نوادا و یا مکانهای خالی از سکنه مثل صحرای سینا در مصر دست به این امور می زده الان حاضر شده با پذیرش تخریب قسمتهایی از شهر ها و شهرکهای خود دست به این کار بزند؟

رژیم صهیونیستی اخیرا اعلام کرده که زلزله ای بزرگ به زودی جنوب لبنان و شمال اسرائیل را به لرزه در خواهد آورد . این رژیم همچنین توصیه های لازم را به دستگاههای مختلف خود ابلاغ نموده و سکان این مناطق را نیز با ارائه آموزشهای ضروری کمک رسانی برای این موضوع آماده کرده است.

همچنین در اخبار آمده است نتایج پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که زمین لرزه‌های اخیر جنوب لبنان ناشی از آزمایش‌های هسته‌ی رژیم صهیونیستی است. این موضوع روز دوشنبه در گزارش پژوهش دکتر علی قعرانی استاد ژئوفیزیک دانشگاه لبنان ارایه شده است.

در این پژوهش گفته شده آزمایش‌های هسته‌ی اسراییل موجب تحرک در طبقات صخره‌یی در جنوب لبنان شده است.

حتی برخی منابع لبنانی، چند روز پیش از احتمال وقوع زلزله‌های قوی در جنوب این کشور ابراز نگرانی کردند و برخی منابع زمین‌شناسی لبنان پیش‌بینی کردند قدرت زلزله‌ها در حدود پنج درجه در مقیاس ریشتر باشد.

این زمین لرزه ها در جنوب لبنان خساراتی را نیز در بر داشته و آخرین بار زمین لرزه‌ای به بزرگی سه و چهار دهم درجه در مقیاس ریشتر، بامداد شنبه هشتم تیرماه مناطقی از جنوب لبنان را به‌لرزه درآورد که موجب ایجاد شکاف در دیوار منازل به ویژه در صریفا شد.

هر چند رژیم صهیونیستی این زمین لرزه ها را طبیعی می داند و معتقد است هر ۷۰ سال یک بار یک زمین لرزه قوی در منطقه به وقوع خواهد پیوست اما کارشناسان زمین شناسی لبنانی و فرانسوی و اردنی با بررسی وضع لایه های زمین و نوع امواج ثبت شده معتقدند که این زمین لرزه ها مصنوعی بوده و حاصل آزمایشات هسته ای است که اسرائیل در صحرای نقب و یا در مکانهایی دیگر نزدیک به مرزهای شمالی در حال انجام آن است. اسرائیل نیز چنین خبری را نفی نکرده و در مقابل آن سکوت اختیار کرده است.

اما هدف اسرائیل از این آزمایشات و در این مقطع زمانی چیست ؟

عده ای معتقدند که این آزمایشات در راستای جنگ روانی و تقویت جبهه داخلی پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان است و برخی معتقدند که این آزمایشات برای چنگ و دندان نشان دادن در مقابل ایران و تهدید ایران است.

به دو دلیل می توان گفت که هدف اسرائیل از انجام این آزمایشات جنگ روانی علیه ایران و یا پوشش شکستهای خود در لبنان نیست زیرا در صورت تخریب مناطقی از جنوب لبنان و شهرهای شمال اسرائیل و ویران شدن هزاران خانه صهیونیستی ضرر مادی بزرگی به اسرائیل وارد خواهد آمد که پی آمدهای زیادی را برای این رژیم به دنبال خواهد داشت و در حقیقت اثر روانی و مثبت این آزمایشات را خنثی خواهد کرد و بسیاری خواهند گفت که دولت می توانست این آزمایشات را در مکانی دیگر و یا عمق بیشتر انجام بدهد و خبر مسرت بخش آن را در تلویزیون اعلام کند، نه اینکه هزاران خانه در شمال اسرائیل را نابود کند تا مثلا موفقیت یک آزمایش هسته ای را نشان بدهد.

حتی تخریب جنوب لبنان با زلزله مصنوعی برای انتقام از حزب الله که منجر به تخریب شهرهای اسرائیلی هم بشود معقول به نظر نمی رسد. اسرائیل می تواند با نقشه ترور اعضای حزب الله به این هدف خود برسد و تخریب خانه های جنوب لبنان، هدف اساسی اسرائیل نیست همانگونه که جنگ ۳۳ روزه نتوانست پس از تخریب کامل بیش از یکصد هزار واحدمسکونی در جنوب و سایر شهر های لبنان،اسرائیل را به اهداف خود برساند.

ثانیا نه اسرائیل و نه آمریکا در معادلات منطقه ای حاضر نمی توانند از سلاح هسته ای برای پیشبرد اهدافشان استفاده کنند زیرا واکنش شدید جهانی و محکومیت بین المللی را به دنبال خواهد داشت و مساوی با پایان این رژیم و زوال آن خواهد بود. حتی جنگ با ادوات کلاسیک نیز هنوز شبهات زیادی را پیرامون پاسخ کوبنده ایران و خطرات آن بر این رژیم برانگیخته بطوریکه عده ای حتی معتقدند اسرائیل و آمریکا هنوز نتوانسته‌اند ابعاد و پی آمدهای آن جنگ را پیش بینی نمایند به خصوص اینکه کشور های منطقه و جامعه بین المللی و حتی آلمان مخالف هر گونه اقدام نظامی علیه ایران هستند.
 

  • هدف اسرائیل از انتشار اخبار زلزله قریب الوقوع و ویران کننده چیست؟

 
چرا اسرائیل که قبلا این آزمایشات را در عمق زیاد انجام می داده و یا با کمک امریکا در صحرای نوادا و یا مکانهای خالی از سکنه مثل صحرای سینا در مصر دست به این امور می زده الان حاضر شده با پذیرش تخریب قسمتهایی از شهر ها و شهرکهای خود دست به این کار بزند؟
این آزمایشات هسته ای که در عمق کم انجام شده و منجر به زلزله بشود چه نفعی برای اسرائیل دارد؟
 
برای پاسخ به این سئوال لازم است به وضع داخلی فلسطین و موقعیت رژیم صهیونیستی و توطئه یهودی سازی قدس و نقشه تخریب مسجد الاقصی اشاره کنیم .

رژیم صهیونیستی بر اساس عقاید تلمودی خود معتقد است که هیکل موهوم سلیمان در زیر مسجد الاقصی وجود داشته و برای ظهور منجی یهودی، باید این مسجد تخریب و معبد سلیمان در آن مکان ساخته شود. تلاشهای رژیم صهیونیستی برای تخریب مسجد الاقصی سالهاست که ادامه دارد و این رژیم با حفر تونلهای متعدد در زیر و اطراف این مسجد و علیرغم هشدار سازمانهای بین المللی و یونیسف هنوز هیچ مرجع بین المللی نتوانسته جلوی اقدامات این رژیم را در تخریب پایه های مسجدالاقصی بگیرد. سال گذشته نیز این رژیم با تخریب قسمتهایی از باب المغاربه به بهانه نوسازی و بازسازی پلی که از بیرون به درون حیاط این مسجد کشیده، پل چوبی مربوطه را تخریب و پلی آهنی و وسیع به جای آن ساخت که در صرت لزوم بتواند از آن برای رفت و آمد خودروهای نظامیان خود استفاده نماید.

غیر از اینها نیز در اخبار متعددی که در شبکه های خبری هر روز شاهد آن هستیم، مسئولین فلسطینی همواره در باره اقدامات تخریبی این رژیم در قسمتهای مختلف مسجد و ساخت معبد یهودی وموزه یهودی در زیر مسجد هشدار داده‌اند. اما متاسفانه تا کنون هیچ اقدام عملی برای جلوگیری از این اعمال وحشیانه رژیم صهیونیستی بر علیه مقدسات اسلامی‌گرفته نشده است. حتی رژیم صهینیستی اجازه ترمیم و بازسازی این مسجد را به مسلمانان نمی دهد و حتی در مکانهایی که می‌بیند عملیات حفر تونل و خالی کردن در زیر مسجد دشوار است از محلولهای اسیدی و مایعات خورنده استفاده کرده است تا آرام و بدون سرو صدا اعمال تخریبی خود را ادامه بدهد.

یهودیان متدین و خاخامهای اسرائیلی به شدت بر سر این عقیده خود برای تخریب مسجد الاقصی و ساخت معبد یهودی در سال جاری اصرار دارند. برخی از آنها معتقدند که اگر این معبد در سال جاری ساخته نشود، اسرائیل دچار لعنت خواهد شد.

لازم به ذکر است که در پیمان ژنو که بین رژیم صهیونیستی و حکومت خود گردان فلسطین به رهبری یاسر عرفات و وساطت و حمایت آمریکا بسته شد، رژیم صهیونیستی مالکیت قسمت زیرین مسجد الاقصی و مسلمانان مالکیت سطح و زمین فوقانی مسجد را دارا می‌باشند.
 

  • پروژه گاو سرخ رنگ و ساخت معبد یهودی

 
سال گذشته روزنامه "الحقیقه الدولیه "اردن در نسخه شماره ۶۲- آریل ۲۰۰۷، با درج گزارشی، از نقشه صهیونیستی تخریب مسجد الاقصی و ساخن معبد موهوم سلیمان در مکان آن پرده برداشت.

در بخشهایی از این گزارش آمده است گاو سرخ رنگی که اسرائیل بطور محرمانه برای شبیه سازی آن کار می‌کند گاوی است که از طریق تحقیقات ژنتیکی آزمایشگاهی و شبیه سازی در حال تولید است و بنا بر خرافات دینی صهیونیستها ظهور این گاو و ذبح آن به دست خاخام های یهودی در زمانی معین , بیانگر ندایی آسمانی و نشانه ای برای تخریب مسجد الاقصی و ساخت معبد یهودی است.
در قسمتهای دیگری از این گزارش آمده است :

 در شهرک بیت شلومو مزرعه ای خاص نگهداری و پرورش گاو وجود دارد و در این مزرعه آزمایشات مختلفی بر روی گاوها انجام می‌شود که "یسرائیل آریئیل" بر آن نظارت دارد . وظیفه این مرکز تحقیق , اجرای تحقیقات ژنتیکی بر روی گاوها با هدف دست یافتن به نمونه ای شبیه سازی شده از گاوی سرخ رنگ است که توصیفات آن مطابق با روایات تحریف شده تورات بوده و خاکستر این گاو بایستی در تطهیر و پاک سازی " جبل الهیکل" یا همان " مسجد الاقصی" و قبل از ساخت معبد مورد استفاده قرار گیرد و در ایالت "لویزیانا"ی آمریکا نیز عده ای از یهودیان در حال آماده سازی تعدادی گاو سرخ رنگ برای نقل و انتقال فوری آنها از طریق هوایی, به اسرائیل می‌باشند.

 خانواده " نتیف" نیز در قدس تهیه و ساخت ابزار آلات و لباسهای مخصوص مراسم عبادت را به عهده گرفته است و خانواده " الفی" در جنوب اسرائیل نیز دستگاههای برش سنگ برای تهیه مصالح لازم برای ساخت معبد را آماده کرده. مصالح ساختمانی معبد همه از عناصر طبیعی بوده و شامل تخته سنگهایی است که تا کنون به آنها چکش نخورده و به شکل طبیعی تا کنون حفظ شده‌اند و این در حالی است که عده دیگری از یهودیان در کارگاههایی در بحر المیت نمونه های جالب توجه از مدل مذبح معبد را ساخته و آماده کرده‌اند. خانواده " تسورفیم" نیز لباسهایی متحد الشکل و از یک نوع پارچه خاص رابرای خاخام های معبد دوخته و آماده کرده‌اند.

 در مرکز تحقیقات " هیکل" که "یسرائیل آریئیل" آن را اداره می‌کند و در خیابان " مسغاف لداخ" در منطق یهودی نشین بیت المقدس و در نزدیکی " دیوار براق" قرار دارد ماکت و نمونه هایی از معبد و ادوات و وسایل مربوط به مراسم دینی و لباسهای خاخام های یهودی و تصاویری از ذبح گاو و نیز "شیپور منادی" دیده می‌شود.

 گفته می‌شود " هیئت امنای جبل الهیکل" در سال ۱۹۹۷ صخره بزرگی به وزن چهار تن را تهیه کرده که برای ساخت عرش معبد مورد استفاده قرار گیرد. این صخره که به شکل طبیعی تا کنون حفظ شده, هرگز با ابزار و آلات بشری تماس نداشته است.

 یهودیان, شهرک " یتزهار" را به یک مکان روحی و دینی برای نجات یهود تبدیل کرده تا جایی که مسئله ساخت معبد مرتبه اول را در ذهن اهالی این شهرک اشغال کرده است.
 

  • نظریه تاریخی

 یهودیان برای اثبات مالکیت قدس به خرافاتی پایبند هستند که می‌گوید این شهر را داود نبی (ع) بنا کرده و سپس حضرت سلیمان (ع) در آن معبد " الرب" را ساخته است و این معبد به منزله "قدس الاقداس" در نزد همه یهودیان به شمار می رود . علیرغم ادعای یهودیان و پس از گذشت ۳۲ سال از اشغال بیت المقدس و نزدیک به ۱۵۰ سال حفاری در زیر مسجد الاقصی , تا کنون اثری از این معبد و ادعاهای باطل یهودیان به دست نیامده و هیچ دلیلی مبنی بر وجود معبد قدیمی و یا هر گونه آثار باستانی متعلق به قوم یهود در آن مشاهده نشده است.

 اما معبد نیز یکی دیگر از خرافات یهود است که در تورات به آن اشاره شده است و تا امروز یهودیان هیچ اثری از این معبد اسطوره ای پیدا نکرده‌اند و هرگز نیز پیدا نخواهند کرد.

 در تورات ذکر شده که سلیمان نبی (ع) برای ساخت این معبد ۷ سال وقت صرف کرده و برای ساخت آن ۳۰ هزار مرد از لبنان به آنجا آمده‌اند. نیز هشتاد هزار نفر برای برش و تراش سنگ معبد و هفتاد هزار نفر نیز برای حمل آن کار می‌کرده‌اند و ۳۳۰۰ نفر به عنوان مامور و نگهبان بر کار این گروه نظارت داشته‌اند و به عبارت دیگر گروهی متشکل از ۱۸۴ هزار نفر در خلال ۷ سال تلاش کرده‌اند تا معبدی به ابعاد ۶۰ ذراع و به عرض ۲۰ و ارتفاع ۳۰ ذراع ( بر حسب توصیفات تورات) بسازند.

 تلاش بی پایان صهیونیستها برای تخریب مسجد الاقصی هرگز پایان نیافته و آنها همچنان با پشتکار و بی وقفه در حال ساختن معبدی با توصیفات فوق هستند تا جایی که گروهی متشکل از یهودیان در بحر المیت اقدام به ساخت قطعات این معبد کرده و منتظر انتقال آن به مسجد الاقصی می‌باشند.

 حتی امروزه گفتگوهایی بر سر گاو سرخ رنگ در نزد متدینین یهود وجود دارد که معتقدند ظهور گاو اشاره ای آسمانی برای ساخت معبد سلیمان در مکان حرم قدسی بوده و خاخام بزرگ باید این گاو را هنگام رسیدن به هشت ماهگی ذبح و به خدای یهود " یهوه" تقدیم نماید و سپس لاشه آن را سوزانده و پس از آن عملیات ساخت معبد را آغاز نماید.

 

  • پروژه تخریب مسجد الاقصی

 
با توجه به اهمیت ساخت معبد یهودی در مکان مسجد الاقصی و ادعای مالکیت این شهر توسط یهودیان، خاخامهای اسرائیلی نقشه ها و طرحهای مختلفی برای تخریب این مسجد ارائه دادند.

صهیونیستها ضمن حفاریهای متعدد وتونلهای فراوانی که در زیر مسجد الاقصی حفر کرده‌اند و این بنا را به شدت ضعیف و قابل ریزش نموده قصد دارند با یکی از طرق زیر این مسجد را که قبله نخست مسلمانان است تخریب نمایند:
 
یکی از این طرحها حمله شبانه گروهی از یهودیان افراطی به مسجد الاقصی و تخریب آن با مواد منفجره است . برای این منظور می‌بایست ابتدا گروهی از مسلمانان به بخشهایی از قدس یا یک کنیسه یهودی حمله کنند تا این بهانه به دست یهودیان افراطی داده شود.این راه به دلیل احتمال شورش مسلمانان و خطرات زیاد آن بر امنیت اسرائیل در جایگاه اول قرار ندارد.

راه دوم که هم اکنون نیز در حال انجام است پرواز های متعدد هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین فراز مسجد الاقصی و شکستن دیوار صوتی در این منطقه است تا به این ترتیب تخریب مسجد الاقصی بر اثر قدمت و فرسایش و طبیعی جلوه داده شود. البته مفتی قدس و گروهها فلسطینی پیش از این در باره این عمل هشدار داده‌اند ولی همچنان این رژیم روزانه بیش از ۲۰ پرواز را در این منطقه انجام می دهد.

راه سوم که می تواند طبیعی تر و کم خطر تر جلوه کند و محکومیتهای بین المللی را با احتساب وتوی آمریکا در بر نداشته باشد، استفاده از حوادث طبیعی از جمله زلزله است که در حال حاضر با شواهد موجود اولین گزینه این رژیم است.

رژیم صهیونیستی با اطمینان از سست بودن زمین تحتانی مسجد الاقی و خالی بودن آن بدون شک، این گزینه را برگزیده است و انتظار دارد در صورت وقوع یک زلزله چند ریشتری بتواند به این آرزوی دیرینه خود جامه عمل بپوشاند. چندماه قبل نیز زمین لرزه هایی در این منطقه با درجات مختلف و زیر ۵ درجه به وقوع پیوست اما اثر شدیدی بر مسجد الاقصی نگذاشت و لذا هم اکنون این رژیم با انتشار اخبار دروغین زلزله قریب الوقوع و بالای ۶ درجه ریشتر قصد دارد افکار عمومی اسرائیل و فلسطین و منطقه را برای وقوع این حادثه آماده نماید. و زلزله های اخیر نیز به منزله ایجاد جو روانی طبیعی بودن وقوع زلزله با قدرت بالا در این منطقه بوده و نیز تاثیراتی بر روی زمین اطراف مسجد الاقصی گذاشته بطوریکه هفته گذشته ساکنان این منطقه از قدس اعلام نموده‌اند دیوار خانه های متصل به این مسجد فرو ریخته و در حال تخریب می‌باشد و تقاضای مجوز برای تعمیر و ساخت خانه های خود را نموده‌اند که با پاسخ منفی رژیم صهیونیستی مواجه شده‌اند.
 
 

  •  اقدامات اسرائیل برای پیشگیری از انتفاضه سوم

رژیم صهیونیستی می داند در صورت تخریب مسجد الاقصی انقلاب سومی در سرزمینهای صهیونیستی به وقوع خواهد پیوست و مسلمانان جهان و نیز گروههای مقاومت فلسطین و گروههای اسلامی در مصر و اردن و سوریه در خصوص هتک حرمت مسجد الاقصی به این رژیم هشدار داده‌اند.

رژیم صهیونیستی در راستای اهداف خود برای جلوگیری از این موضوع از سال گذشته سیاستهای سختگیرانه و تبعیض آمیزی را علیه ساکنان قدس شرقی اعمال نموده و با گذراندن قوانین جدید ساخت و ساز و تخریب خانه های فلسطینیان در قدس شرقی به بهانه نداشتن مجوز و تاخیر در صدور مجوز جدید ساخت منازل به انان، زمینه کوچ دادن ساکنان این منطقه را به مناطق دیگر فراهم نموده و همزمان موج جدید شهرک سازی در سرزمینهای اشغالی خصوصا قدس و اطراف آن را شروع نموده  و قصد دارد تا شروع سال جدید میلادی غالبیت سکان این شهر را اخراج کرده و کوچ دهد و بقیه را نیز با قلع و قمع و بهانه های مختلف از این شهر بیرون نماید.

همانطور که می دانید، این رژیم قدس را متعلق به خود و پایتخت خود اعلام نموده و در مذاکرات صلح نیز به شدت بر این موضوع اصرار دارد . در حقیقت قدس و مسئله بازگشت آوارگان فلسطینی دو موضوع اساسی برای این رژیم بوده که از سالها پیش تا کنون زیر بار پذیرش آن نرفته و با کسب وقت و به بهانه مذاکرات صلح تمامی نقشه های خود را در کوچ و اخراج ساکنان قدس و نیز یهودی سازی این شهر مقدس و قبله اول مسلمانان، عملی نموده است.

از سوی دیگر این رژیم قصد دارد با طرحهای سازش و صلح با کشور های همجوار و گروههای مقاومت فلسطینی حتی الامکان جلوی انقلاب دیگری را بعد از تخریب مسجد الاقصی بگیرد و لذا آنچه امرزه شاهد آن هستیم چیزی نیست جز نقشه پلید این رژیم برای سرگرم کردن مسلمانان و سوء استفاده از این وضعیت برای تکمیل سیطره خود بر شهر قدس. نقشه ای که با حفر تونلها در زیر مسجد الاقصی آغاز و و با تخریب آن در یک زلزله مصنوعی و ویرانگر خاتمه می‌یابد.
 
منبع: وبلاگ در جستجوی حقیقت

About admin

Check Also

حج در آیین یهود

ديانت يهودى، حج را به عنوان يك عبادت با آثار مادى و معنوى مى نگرد؛ همانگونه كه دين اسلام و ساير اديان توحيدى و غير توحيدى چنين نگرشى به حج ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *