Home / Uncategorized / آمریکا ازچشم آمریکا

آمریکا ازچشم آمریکا

آمریکا بمب‌هایی به نام بمب‌های خوشه‌ای می‌سازد که در روستاهای بدون دفاع بیندازد. مثل مین، این بمب‌ها فقط برای کشتن زن و بچّه و معیوب کردن دست و پای آنهاست.

در آمریکا دامداران برای رشد سریع گاوها به آنها هورمون‌های رشد (که هورمون جنسی است) می‌دهند. این هورمون‌ها صدمات زیادی به مصرف‌کننده گوشت وارد می‌کند، مقدار هورمونی که در نیم کیلو از گوشت این گاوها موجود است معادل هورمونی است که در بدن یک پسر تازه بالغ شده در ۲۴ ساعت تولید می‌شود. مهم‌تر اینکه چون این گاوها به سرعت رشد می‌کنند و عضلات بزرگ دارند، نسبتاً قیمت گوشت برای دامداران ارزان‌تر درمی‌آید و در نتیجه آمریکا می‌تواند این گوشت را در بازارهای پر رقیب دنیا به دو دلیل با قیمت کم عرضه کند.

اروپایی‌ها خواستند به دو دلیل جلوی ورود این گوشت را به اروپا بگیرند؛ اوّل اینکه هورمون مضر در آن وجود دارد و دوم اینکه غیرمنصفانه با دامداران اروپا رقابت می‌کند که آمریکا بلافاصله برای تلافی، جلوی ورود انواع کالاهای اروپایی را گرفت.
در جواب اینکه این گوشت‌ها دارای موادّ نامطلوب هستند، آمریکا بدون اینکه تحقیقات عملی در مورد استعمال این هورمون‌ها کرده باشد گفت ما دلیل عملی برای اینکه این مواد مضر باشند هنوز در دست نداریم و این حقیقت ندارد. یادآوری این مطلب لازم است که ۶ نوع هورمون هستند که دامداران به خورد گاوها می‌دهند، تحقیقات علمی نشان داده که لااقل یکی از این هورمون‌ها در ایجاد سرطان پستان در زن‌ها مؤثر است.
سازمان بهداشت جهانی هم در این مورد هشدار داد ولی دولت آمریکا و دامداران علناً اعلام کردند اگر مردم به طور متناسب از این گوشت‌ها بخورند خطری متوجّه‌شان نخواهد شد.

آمریکا بی‌رحم‌ترین کشور دنیاست. بی‌رحمی آمریکا را این‌طور باید فهمید.
آمریکا کارخانه‌های اسلحه‌سازی را تشویق می‌کند که مین بسازند و به کشورهای جهان سوم بفروشند. این مین‌ها بچّه‌های بدبخت را تکّه پاره می‌کند؛ البتّه همه را نمی‌کشد، بلکه دست و پای بیشتر آنها را از کار می‌اندازد و آنها را سربار سازمان‌های بهداشتی کشورشان می‌کند تا به فقر، بدبختی و بدبینی مردم این کشورها بیفزاید.

این آمریکا بود که بمب‌هی آتش‌زای (ناپالم)۱ را در ویتنام مصرف کرد. این آمریکاست که به شدّت کشورهای جهان سوم را تشویق به واکسیناسیون بچّه‌ها می‌کند که ثابت شده نه مؤثّر است و نه بی‌خطر. این آمریکاست که به کارخانه‌های تنباکو سوبسید می‌دهد تا آنها با تبلیغات بیشتر بتوانند پول بیشتری برای کشورشان بسازند.
این آمریکاست که علاقه‌ای به حفظ محیط زیست ندارد و در نتیجه اجرای برنامه‌هایش، محیط زیست آلوده‌تر می‌شود. تغییر گلخانه‌ای در ایجاد سیل و طوفان مؤثّر است و قسمت مهمی از دنیا را به خطر می‌اندازد. آمریکا حاضر است افرادی از کشورش در تظاهرات ضدّ جهانی شدن تلف شوند ولی برنامه اصلی حمایت از آن را تعدیل نمی‌کند.

در آمریکا تقریباً تمام ماهی‌های قزل‌آلایی۲را که مردم مصرف می‌کنند در آبگیرها و استخرهای پرورش ماهی، پرورش می‌دهند. نصف ماهی‌های آزاد۳ هم همین‌طور پرورش داده می‌شود.
یک سوم ماهی‌های مصرفی در جهان پرورشی هستند. در آمار سازمان بهداشت جهانی نشان داده شده است که مقدار مادّه سمی دیوکسین۴ که در این ماهی‌ها موجود است ۶ برابر آن حدّی است که سازمان بهداشت جهانی مجاز می‌داند. این ماهی‌های آزاد که در استخرهای مصنوعی پرورش می‌یابند از طریق ژنتیک طوری تغییر داده شده‌اند که‌اندازه‌شان خیلی بزرگ‌تر از آنهایی است که در اقیانوس اطلس هستند. و ضمناً مقدار نیتروژن و فسفات و مدفوعات آنها که در محیط زیست انسان اثر می‌گذارد تقریباً معادل مدفوع ۲۰ تا ۲۵ هزار انسان است؟! از دیگر مضرّات این ماهی‌ها آن است که افرادی که این ماهی‌ها را برای فروش پرورش می‌دهند مقداری هورمون آنتی‌بیوتیک را که داخل حشره‌کش‌ها ریخته می‌شود، مصرف می‌کنند. بنابراین انسان‌هایی که این ماهی‌ها را مصرف می‌کنند بدنشان نسبت به آنتی‌بیوتیک مقاومت بیشتری پیدا خواهد کرد.

امروز در دنیا بیش از ۱۱۰ میلیون مین زمینی وجود دارد و اکثر افرادی که از انفجار این مین‌ها صدمه می‌بینند، بچّه‌ها هستند و این فشار عظیمی است به دولت‌های کشورهای جهان سوم که بایستی خرج مداوا و نگاهداری این بچّه‌ها را تا سالیان سال بدهند. اکثر این مین‌ها ساخته کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکاست و هر موقع که در کنفرانس‌های بین‌المللی در مخالفت با ساختن و فروش مین‌ها پیشنهادی مطرح می‌شود آمریکا با آن مخالفت می‌کند.

کارهای زیادی آمریکا کرده که دنیا تاوان آن را باید بدهد از قبیل رواج همبرگر و ترویج غذاهایی که از نظر ژنتیک دست‌کاری شده‌اند مثل ذرتی که از نظر ژنتیکی تغییر داده شده و در ۳۰ میلیون هکتار زمین آمریکا کاشته می‌شود. آنها آنقدر دنیا را با این مواد غذایی آلوده کرده‌اند که شرکت‌های مواد غذایی در دنیا عاجزانه می‌گویند که عدم وجود این غذاها را در فرآورده‌هایشان ضمانت می‌کنند.
اختراع دیگر آمریکا خراب کردن زبان انگلیسی است. مثلاً عبارت «Killed By Friendly Fire» به معنای (کشته شده با آتش دوست)، این توجیه را دارد که اگر یک تفنگدار آمریکایی یک سرباز انگلیسی را به طور اشتباهی در میدان نبرد بکشد، می‌گویند با آتش دوستانه کشته شد.

یک خبرنگار آمریکایی می‌پرسد چرا مردم از آمریکا تنفر دارند؟ باید سؤال می‌کرد چرا مردم از آمریکا تنفر نداشته باشند؟ اگر آمریکایی‌ها فکر کنند که مردم دیگر دنیا به علت حسادت، از آنها خوششان نمی‌آید این صحیح نیست و اشتباه می‌کنند زیرا آمریکا حتّی تخم و بذر زراعی مردم دنیا را که قرن‌ها می‌کاشتند و زندگی می‌کردند از آنها می‌گیرد و ادّعا می‌کند خودش صاحب آن است و آن را پرورش داده است. چطور؟ (مهندسی ژنتیک) نوع غیرسالم تخم را درست می‌کند و به دنیا به قیمت گزاف می‌فروشد. علت دیگر تنفر مردم این است که بیش از هر کشوری در آلودگی محیط زیست دخالت دارد و با معاف کردن شرکت‌های آلوده‌کننده از مالیات، آنها را به آلودگی بیشتر تشویق می‌کند. آمریکا مثل یک بچّه است که زیادی از همه چیز دارد و مصرف می‌کند، می‌خورد، زور می‌گوید هیچ توجّهی هم به افراد دیگر ملّت‌ها ندارد.


پی‌نوشت:

۱٫ Napalm.
2. At Fish.
3. Salmon.
4. Dioxins
ماهنامه موعود شماره ۱۰۶

About admin

Check Also

کودکان، آنلاین و مسئولان آفلاین!

یکصد و ششمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی، با موضوع «کودکان آنلاین» با حضور کارشناسان حوزه جرم‌شناسی و دانش سایبری برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *