Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / ترفندهای استعمار / سلاح های ممنوعه آمریکا؛ از هارپ تا بمب جنسی

سلاح های ممنوعه آمریکا؛ از هارپ تا بمب جنسی

از نظر برخی کارشناسان رد پای اصلی پروژه هایی چون هارپ را می توان در پروژه ای بزرگ تر به نام “رویای مشترک ۲۰۲۰ “، سراغ گرفت . این پروژه عنوان برنامه مطالعات نظامی و محرمانه آمریکا تا سال ۲۰۲۰ است که هدف اصلی آن ساخت سلاح هایی با قدرت تاثیر گذاری گسترده است که موضوع در اختیار گرفتن ” دانش دما ” و “کنترل اندیشه ” انسان ها به وسیله امواج الکترومغناطیس هدف اصلی آن است.

ساخت سلاح های فوق مدرن از دوران جنگ سرد و آغاز رقابت تسلیحاتی بین آمریکا و شوروی سابق در دستور کار دو ابر قدرت بزرگ شرق و غرب قرار گرفت.

هر دو ابرقدرت برای اینکه در این مسابقه تسلیحاتی از یکدیگر عقب نمانند میلیارد ها دلار صرف تحقیقات علمی و نظامی‌برای ساخت جنگ افزارهای فوق مدرن کردند که به دلیل الزامات استراتژیک،

بسیاری از این پروژه ها فوق سری بوده و هیچ گونه اخبار و اطلاعاتی راجع به انجام آن نباید به بیرون درز می‌کرد.

با این حال پس از پایان جنگ سرد و اتمام رقابت ژئو استراتژیک بین آمریکا وشوروی برخی از اسناد تحقیقات دفاعی محرمانه از هر دو طرف فاش شد و نشان داد که دو ابرقدرت تا چه میزان در فکر ساخت سلاح هایی بوده‌اند تا به حریف ضربه بزنند.

البته نا گفته نماند که آمریکا حتی پس از پایان دوران جنگ سرد هم به تحقیقات خود در بسیاری از حوزه های سابق ادامه داد و همه ساله بخش اعظمی از بودجه ۶۰ میلیاردی تحقیقات دفاعی پنتاگون صرف تحقیقات پروژه هایی محرمانه می‌شود که قرار است مخوف ترین، پیچیده ترین و در عین حال کم کشتار ترین سلاح ها را برای آمریکا تولید کنند.

” نیک بگیش ” یکی از دو مولف کتاب ” فرشتگان این هارپ را نمی نوازند ” در سال ۱۹۹۷ در مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست آمریکا نوشت که ۴۰ درصد بودجه تجهیزات نیروی هوایی آمریکا پروژه های مخفی است . این نویسنده مدعی شد که این پروژه ها آنقدر مخفی هستند که حتی کنگره آمریکا نیز از ابعاد و زوایای آن بی خبر است ” .
در این نوشتار، به معرفی برخی از سلاح های عجیب و نامتعارف می پردازیم.

هارپ (HAARP)

بی گمان یکی از جنجالی ترین این پروژه ها پروژه ای به نام ” هارپ ” است که از سال ۱۹۹۳ و برای بررسی و پژوهش درباره لایهٔ آیونوسفیر(Ionosphere) جو زمین با استفاده از امواج رادیویی تاسیس شده‌است.

البته تنها آمریکا در این پروژه مطالعاتی تنها نیست و کشورهایی دیگر چون روسیه،کانادا، ژاپن و اتحادیه اروپا نیز پروژه هایی را برای مطالعه هارپ در دست دارند.

کار اصلی هارپ مطالعه بر روسی لایه “آیونوسفیر” است . این لایه از ارتفاع متوسط ۴۸کیلومتری سطح زمین آغاز می‌شود و تا ارتفاع ۶۰۰کیلومتری بالا می رود. لایه آیونوسفیر تشعشعات خطرناک «ماورای بنفش» و «اکس ری» خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد.

به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین نیزاستفاده می‌شود. اما تاثیر گذاری این لایه از آنجا می تواند بر روی زیست انسان در کره خاکی مضر باشد که این لایه بنا به هر دلیلی دچار اختلال شود . این تاثیرات گاه می تواند آن قدر خطرناک شود که زندگی انسان بر روی کره خاکی را به طور کامل مختل کند و کاری که سیستم هارپ می تواند انجام دهد،
در واقع ایجاد تاثیر مستقیم بر روی همین لایه محافظ زمین است، که از نمونه های این تاثیرات، می توان به قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه اشاره کرد.

این پروژه کاری مشترک است که از سوی نیروی دریایی و هوایی آمریکا به همراه دانشگاه آلاسکا در حال انجام است و طبق ادعای آمریکا قرار است روی لایه ” آیونوسیفر” جو زمین تحقیق کند، اما به گمان بسیاری از ناظران این پروژه می تواند به عنوان یک سلاح مخوف در آید و لایه فوقانی جو زمین را برای ایجاد تاثیرات اقلیمی و زلزله در سطح زمین تحریک کند.

طبق گزارش هایی که تا کنون درباره هارپ منتشر شده، در حال حاضر برای انجام این پروژه ۱۸۰ برج آنتن آلومنیومی‌بر روی زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در آلاسکا نصب شده‌است. این آنتن‌ها امواج مافوق کوتاه را با ۳٫۶ مگاوات تولید کرده و به یونوسفر می‌فرستند.

پس از اینکه در سال گذشته میلادی هوگو چاوز رییس جمهوری ونزوئلا که یکی از منتقدان سرسخت آمریکا است، واشنگتن را متهم به کارگیری سلاح هارپ و ایجاد زلزله مرگبار هاییتی کرد، بار دیگر موضوع استفاده از هارپ به عنوان یک سلاح ویرانگر برای ایجاد تغییرات اقلیمی و زلزله و آتشفشان در مناطق مورد نظر، به سطح رسانه ها راه یافت .

از نظر باورمندان، پروژه “هارپ ” مکمل زمینی طرح معروف “جنگ ستارگان ” است که به دلیل ماهیت ویژه سیگنال انتشار خود می تواند یک “سلاح نهایی ” در اختیارآمریکا باشد.
آمریکا تا کنون درباره استفاده از هارپ به عنوان یک سلاح سیاست سکوت را در پیش گرفته و این خبر را تایید یا تکذیب نمی‌کند و پرواضح است که هدف اصلی واشنگتن از این اقدام ایجاد ” ابهام ” به منظور بالا بردن امنیت ملی این کشور است.

گفته می‌شود روسیه نیز تاسیسات مشابه تاسیسات آمریکا در آلاسکا در منطقه ” نیژنی نووگورود ” دارد، اما دولت روسیه نیز همچون آمریکا در این زمینه سکوت کرده است، اما روزنامه روسی پراودا در سال ۲۰۰۵ با انتشار گزارشی در این باره نوشت که تاسیسات روسیه حتی قدرتمند تر از تاسیسات آمریکا است .

گفتنی است طبق تصویب سازمان ملل متحد استفاده از سلاح های الکترو مغناطیس و نیز استفاده از فضا برای انجام تحقیقات نظامی ممنوع می‌باشد، اما دولت ها همانگونه که بسیاری قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت را نقض می‌کنند می توانند در این زمینه نیز پنهان کاری های زیادی داشته باشند.

با وجود گزارش های متعدد درباره پروژه هارپ و استفاده از آن به عنوان یک سلاح که عموما از سوی فعالان محیط زیست و نیز فعالان چپ در کشورهای مختلف دنیا مطرح می‌شود ، اما کم نیستند کسانی چون ” جسی ونتورا ” که پروژه هارپ و خبرسازی درباره آن را در قالب ” تئوری توطئه ” تحلیل می‌کنند و معتقدند که استفاده از هارپ به عنوان یک سلاح، تنها ساخته و پرداخته ذهن های به شدت تخیلی و ضد آمریکایی است .

گفتنی است تا کنون هیچگونه سند یا مدرک مستدل علمی درباره تاثیرات “هارپ ” و ادعاهای مربوطه در مجامع علمی مطرح و یا منتشر نگردیده است و بیشتر گزارش ها در این باره در سطح رسانه ها بوده است .

به نظر عده ای از کارشناسان، بحث ایجاد زلزله با استفاده از اساس منتفی است و از نظر این عده از کارشناسان هارپ صرفا توانایی این را دارد که گرمای بسیار زیادی را در یک گوشه از زمین ایجاد کند و باعث سوختگی پوسته ای از زمین شود.

این گرما البته با زلزله بی ارتباط نیست اما عامل اصلی زلزله نمی تواند باشد و تنها می تواند آن را تحریک کند، البته برخی دیگر از کارشناسان بر این باورند که پروژه هارپ در صورت تکمیل شدن می تواند چنین تاثیراتی را در ایجاد زلزله در مناطق دلخواه داشته باشد .

رویای مشترک ۲۰۲۰

از نظر برخی کارشناسان رد پای اصلی پروژه هایی چون هارپ را می توان در پروژه ای بزرگ تر به نام “رویای مشترک ۲۰۲۰ “، سراغ گرفت . این پروژه عنوان برنامه مطالعات نظامی و محرمانه آمریکا تا سال ۲۰۲۰ است که هدف اصلی آن ساخت سلاح هایی با قدرت تاثیر گذاری گسترده است که موضوع در اختیار گرفتن ” دانش دما ” و “کنترل اندیشه ” انسان ها به وسیله امواج الکترومغناطیس هدف اصلی آن است.

البته همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، تا کنون درباره پروژه هایی چون تاثیرات امواج الکترومغناطیس بر ذهن انسان و نیز دانش دما در کاربردهای نظامی هیچ مدرک و سند علمی قابل استنادی نیست، اما برخی گزارش ها و نیز اظهارات برخی صاحب نظران درباره این پروژه ها رسانه ها را درباره آن حساس ساخته است .

تحقق رویای مشترک ۲۰۲۰ برای آمریکا به این معنا است که این کشور کنترل کامل شرایط اقلیمی‌برای ایجاد تغییرات دلخواه در گوشه و کنار جهان و نیز توانایی تاثیر گذاری بر ذهن انسان ها به منظور ایجاد تاثرات دلخواه را خواهد داشت.

این موضوع کمی رویایی به نظر می رسد و بیشتر به فیلم های تخیلی هالیوودی می ماند اما نباید از یاد برد که تنها ۲ قرن پیش پرواز انسان در آسمان یک رویا بود و بسیاری از تکنولوژی ها و پیشرفت های علمی امروز برای انسان های چند دهه پیش در حد فراتر از رویا قرار داشت و انسان های چند دهه پیش حتی تصور برخی پیشرفت های امروز بشر را در مخیله خود هم نداشتند .
با این حال برای ارزیابی این ادعاها باید واقع گرا بود و از نگاه احساسی و بزرگ نمایی های اغوا گر دوری کرد .

طبق بسیاری از اسناد و شواهد وزارت دفاع آمریکا سالانه دهها میلیارد دلار صرف تحقیقات می‌کند و وقتی چنین امکان مالی و علمی وجود دارد چرا نباید تصور کرد که بخشی از این مطالعات که برای ساخت سلاح ها و ابزارهایی بسیار پیشرفته است به صورت محرمانه انجام می‌شود ؟
و اتفاقا از نظر برخی محققان حتی پروژه هایی چون هارپ ذیل پروژه اصلی ” رویای مشترک ۲۰۲۰ ” دنبال می‌شود و هدف آن در اختیار گرفتن کلید جو زمین از سوی آمریکا است .

سلاح های الکترو مغناطیس

نور شدیدی ساطع می‌شود، در یک لحظه همه چیز در خاموشی فرو میرود، بوی سوختن وسایل الکتریکی در فضا می پیچد، پوشش سیمها سوخته و خطوط نازک تلفن قطع می شود و مهم تر از همه درون هیچ رایانه ای حتی یک بیت اطلاعات باقی نمانده و در عین حال هیچ کس کوچکترین آسیبی ندیده است.

این خصوصیات انفجار بمبی است که از با عنوان ” ویرانگر ترین سلاح و در عین حال با وجدان ترین آن ” نام می‌برند .

تاثیرات گسترده بمب الکترو مغناطیس تنها روی شبکه الکتریک است و به مدتی مشخص در یک شعاع تنظیم شده تمامی خطوط ارتباطی الکترونیک و مخابرات را قطع می‌کند و دراین ویرانی گسترده سایبری حتی یک انسان نیز تلف نمی‌شود .

استفاده از امواج و خواص الکترومغناطیسی آنها سلاحی است که به شکلی وحشتناک مؤثر واقع می‌گردد. دکتر «روزالی برتل» تاکید دارد که آمریکایی ها آزمایشات خود پیرامون این گونه تسلیحات را از چهل سال پیش پنهان از دید همگان و با نادیده شمردن کنوانسیون های بین المللی آغاز کرده‌اند.

بدینسان، پروژه های متعددی شکل گرفته است که عبارتند از: «آرگوس» (۱۹۵۸، Argus)، «استارفیش» (۱۹۶۲، Starfish)، «سولار پاورساتلایت» (۱۹۶۸و ۱۹۶۷، Solar Power Satellite)، «اسپیس شاتل اکسپریمنتز (۱۹۸۵، Space Shuttle Experiments)، «مایتی اوکز» (۱۹۸۶، Mighty Oaks) و یا «دیزرت استورم» (۱۹۹۱، Desert Storm).

تاثیر گذاری بر ذهن انسان ها با استفاده از الکترو مغناطیس

ایده استفاده از امواج الکترو مغناطیسی برای تاثیر گذاری بر ذهن و روان انسان ها از دهه ۱۹۵۰ در آمریکا به وجود آمد . در سال ۱۹۵۲، دکتر «خوزه مانئول رودریگز دلگادو» استاد اسپانیایی تبار فیزیک دانشگاه «ییل» آمریکا، به این مهم دست یافت که می توان با قرار دادن افراد در معرض برخی فرکانس ها و انواع موج ها، بر رفتار احساسی آنها تأثیر گذارد.

وی پس از انجام تحقیقات مقدماتی به همراه دکتر «رابرت بکر» موفق شد تا ثابت کند که دو موج در کنار یکدیگر قرار داده شده که فرکانس یکی از آنها تغییر یافته باشد، اثراتی به بار می آورند که براساس آنها می توان عملکردهای مغزی عمیق انسان را از فاصله دور تحت کنترل درآورد.

در واقع، برخی امواج بسیار کوتاه (حدود ۷ هرتز) می توانند سبب پیدایش عناصری شیمیایی در مغز گردند که «طیف وسیعی از پاسخ های احساسی و یا عقلانی» را برمی انگیزند.

بمب جنسی

بمب جنسی نیز یکی دیگر از سلاح های ممنوعه ای است که گزارش ها و اطلاعاتی درباره تحقیقات پنتاگون در زمینه ساخت آن به بیرون درز کرده است .

بر اساس این گزارش ها پیشنهاد ساخت این بمب از سوی پژوهشکده اوهایوی نیروی هوایی آمریکا ارایه شده است . گفته می‌شود این بمب حاوی مواد شیمیایی تحریک‌کننده نیروی جنسی سربازان دشمن می‌باشد.

در صورت استفاده از این بمب نظم آرایشی نیروهای دشمن از هم گسیخته شده و سربازان دشمن به دلیل تحریک جنسی فوق العاده با همرزمان شان مشغول رابطه جنسی می‌شوند .

در سال ۲۰۰۵ میلادی، شبکه بی‌بی‌سی بریتانیا برای نخستین بار گزارشی از تحقیقات راجع به ساخت این بمب ارایه داد، اما همان گونه که در دیگر سلاح های ممنوعه و مخفی نیز وجود دارد، ساخت این بمب نیز تا کنون از سوی هیچ مرجع رسمی تایید نشده است .

منبع: عصر ایران