Home / مقالات / مطالعات فرهنگی / ترفندهای استعمار / غفلت و بی تفاوتی عامل سقوط ما در برابر دشمنان است

غفلت و بی تفاوتی عامل سقوط ما در برابر دشمنان است

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفت: اینک جنگ نرم شدیدی از طرف آمریکا و صهیونیست‌ها و ایادی علیه ما ایجاد شده و سویی دیگر اسلام‌هراسی را برای مقابله با تشیع تبلیغ می‌کنند تا بین شیعه و سنی تفرقه بیندازند.

 

این مرجع تقلید روز پیش در جمع گروهی از نیروهای وزارت دفاع، خطبا، اساتید دانشگاه‌ها و پرسنل سازمان بسیج مستضعفین، با تاکید بر مطالعه دائم نهج‌البلاغه اظهار کرد: بعد از قرآن کتابی به عظمت نهج البلاغه نداریم از همین رو باید همواره این کتاب را در دستور کار خود قرار دهیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نامه ۳۳ نهج‌البلاغه افزود: در نامه ۳۳ نهج‌البلاغه حضرت امیر به فرماندار مکه نوشتند که این نامه با وضع زمان ما مناسبت دارد و باید از آن الهام بگیریم.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه دنیای استکبار با تمام توان خود در مقابل ما قد علم کرده است، تصریح کرد: هر کدام از ما باید در هر جایگاهی که هستیم از اسلام و انقلاب دفاع کنیم.

او خاطرنشان کرد: کل کشورهایی که در جبهه استکبار گام بر می‌دارند و در راس آن‌ها امریکا با ما مخالفند چون انقلاب به آنها سیلی زده و از این انقلاب ضربه خورده‌اند چرا که تا قبل از پیروزی انقلاب بر ما اقایی می‌کردند و تمام منابع اقتصادی ما در اختیار آن‌ها بود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب استکبار منابع اقتصادی ما را به غارت می‌بردند، تصریح کرد: آنان زیاده‌خواهی خود را بر ما ساری و جاری می‌کردند. در داخل کشور رژیم ارباب، رعیتی حاکم بود و ما زیر سلطه استبداد و استکبار بودیم.

او ادامه داد: انقلاب اسلامی هم استبداد داخلی و هم استکبار خارجی را از بین برد از همین رو همه آنها با ما دشمن هستند بنابراین هر کدام از ما در سنگر کار خود با آن‌ها مبارزه می‌کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی بر لزوم دشمن‌شناسی تاکید کرد و افزود: باید دشمنان خود را بشناسیم و در مقابل آن‌ها بایستیم و این وظیفه سنگین در این برهه از زمان بر عهده ماست.

او با اشاره به اینکه همه انسان‌ها باید نسبت به اتفاقات اطراف خود بیدار و هوشیار باشند و در برابر دشمن بایستند و نباید در مقابل حوادث و وقایع بی تفاوت باشیم، اظهار کرد: نطام ما اکنون در بسیاری از زمینه‌ها قدرتمند است و با قدرت پیش می‌رود چرا که در مملکت ما نظام ولایی حاکم است و این رهبری بر عهده رهبری فقیه اسلام‌شناس، دارای تقوا، مدیر و مدبر، شجاع است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید براینکه هرکدام از ما در زندگی در هر سنگری که هستیم موظف به حفظ نظام هستیم، افزود: در برهه کنونی باید همواره عقل، درایت، هوشیاری و بیداری خود را حفظ کنیم چرا که بسیاری از شبکه‌های خبری و سایت ها علیه ما تبلیغات می کنند.

او گفت: اینک جنگ نرم شدیدی از طرف آمریکا و صهیونیست‌ها و ایادی علیه ما ایجاد شده است از دیگر سو اسلام‌هراسی را برای مقابله با تشیع تبلیغ می‌کنند تا بین شیعه و سنی تفرقه بیندازند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه مبادا در نعمات از دشمنان مغفول بمانیم، بیان کرد: بیداری و هوشیاری مهمترین ابزار ما برای مقابله با دشمنان و غفلت و بی تفاوتی عامل سقوط است.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه ارکان اصلی انقلاب اسلام، مردم و ولایت فقیه است، گفت: دشمنان سعی داشتند اسلام ناب را به حاشیه ببرند اما انقلاب اسلامی اسلام ناب را دوباره به عرصه آورد از همین رو ۳۵ دولت به صدام کمک کردند تا نور انقلاب را خاموش کنند.

______

شفقنا

About admin

Check Also

حج در آیین یهود

ديانت يهودى، حج را به عنوان يك عبادت با آثار مادى و معنوى مى نگرد؛ همانگونه كه دين اسلام و ساير اديان توحيدى و غير توحيدى چنين نگرشى به حج ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *