Home / Uncategorized / ليسا نبايد خطر امام دوازدهم شيعيان را ناديده بگيرد

ليسا نبايد خطر امام دوازدهم شيعيان را ناديده بگيرد

من به عنوان یک متخصص در مهدویت و یک مسیحی محافظه کار لوتری، تمایلات آخرالزمانی مسلمانان -از مراکش گرفته تا مالزی- را به صورتی انکارناپذیر و غیرقابل بازگشت و در حال رشد می‌بینم. حجت الاسلام زهیر دهقانی، مدیر گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت در یادداشتی به تحلیل سخنان تیموتی فرنیش، متخصص مهدی گرایی و تاریخ اسلام در مقدمه ای که بر کتاب “اسلام ردای ضد مسیح” نوشته، پرداخته است.

 

حجت الاسلام زهیر دهقانی، مدیر گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت در یادداشتی به تحلیل سخنان تیموتی فرنیش، متخصص مهدی گرایی و تاریخ اسلام در مقدمه ای که بر کتاب “اسلام ردای ضد مسیح” نوشته، پرداخته است.

“در پس روزگاری دیگر در جهان -وقتی هنوز برج های دوقلو برپا بودند، محمود احمدی نژاد تنها شهردار تهران (و نه رییس جمهور) بود و ما می توانستیم وانمود کنیم که تاریخ یا حداقل بخش اعظم ستیزه های جهانی با از هم پاشیدن اتحاد جماهیر شوروی پایان یافته است- عقاید اسلامی در مورد پایان جهان تنها رشته علمی‌بخش بسیار کوچک (و حتی عجیب و نامانوس) از متخصصان دانشگاهی در مورد شیعه بود و تعداد کمی -وشاید به ندرت- مسیحیانی نام المهدی یا امام دوازدهم را شنیده بودند. چقدر زمان زود می‌گذرد..”

اینها جملاتی است که دکتر تیموتی فرنیش، متخصص مهدی گرایی و تاریخ اسلام در مقدمه ای که بر کتاب ضدمهدوی کشیش جک اسمیت با نام “اسلام، ردای ضدمسیح” نگاشته، آورده است.

در ادامه این پیشگفتار فرنیش چنین می نویسد:

“امروز با استفاده از نظریات دم دستی فراوان (و متاسفانه غالبا ناشیانه ای) در مورد مباحث آخرالزمانی اسلامی و مسیحی از میان دهها وبسایت، هماوردان مسلمان شروع به جاگرفتن رقیبان اروپایی و کاتولیک خود در میان پیشگویی های تفسیری پروتستانی نموده‌اند و حتی برخی دانشگاهیان سکولار از روی کینه و لج با این امر هم عقیده شده‌اند که مهدویت قدرتی در میان اهل سنت است همانگونه که در تاریخ اسلام شیعی دیده می‌شود.”

فرنیش که به کشورهای مختلف اسلامی همچون ترکیه، ایران و … سفر کرده است نویسنده کتاب معروف مقدسترین جنگ ها در مورد مهدی گرایان اسلامی است.

“من به عنوان یک متخصص در مهدویت و یک مسیحی محافظه کار لوتری، تمایلات آخرالزمانی مسلمانان -از مراکش گرفته تا مالزی- را به صورتی انکارناپذیر و غیرقابل بازگشت و در حال رشد می‌بینم. من امید -تاحدودی بیهوده- داشته ام که ساکنان گوشه های دنج و آرام تلاش نمایند تا حرکت های انقلابی و پتانسیل خشونت در مهدویت را که ممکن است در آینده نزدیک سربرآورد (علاوه بر بررسی صرف نمونه های گذشته) مورد بررسی و تعمق قرار دهند به همان صورتی که برخی مسیحیان ناامیدانه تلاش می‌کنند نقشه های قدیمی را موشکافی کنند تا پارادایم امپراطوری روم را چنانچه در کتاب “آخرین روزهای سیاره بزرگ زمین” آمده معنا کنند. تحلیلگران سکولار به ندرت می توانند حقیقت اسلام و منجی هدایت یافته آن (مهدی) را بشناسند و از طرف دیگر به نظر می رسد بسیاری معتقدان مسیحی فراموش کرده‌اند که چقدر کتاب مقدس به دانستن و یادگرفتن توصیه نموده است.”

“اینک زمان آن رسیده که دانش آکادمیک همچون ماری، قمری بی گناه مسیحیت را در بر بگیرد تا تهدیدات بسیار واقعی در زمینه های ایدئولوژیکی، نظامی، سیاسی، دینی و معنوی را که اسلام به صورت عام و مهدویت به صورت خاص دارد، دریابد و به خواست الهی آنها را تلافی کند. برخی افراد که در این رقابت و ستیزه فعال بوده و نوشته هایی فراهم نموده‌اند، حداکثر زره ای ناقص در برابر دکترین آخرالزمانی اسلام فراهم نموده‌اند و نه بیشتر ولی جک اسمیت در کتاب “اسلام، ردای ضدمسیح” توانسته زره خداوند را علیه آموزه های مهدیگرایانه اسلامی فراهم آورد. حال اینکه آیا مسیحیان این زره به تن کنند یا نه، بحث دیگری است. شاید چنانجه یوحنای تعمید دهنده در صحرا گفته است، فقط تعدادی افراد گوش کرده و آنرا به تن کنند ولی دیگران نمی توانند بگویند که ما نشیده ایم.”

جک اسمیت آموزش های ممتازی در زمینه های دینی (کارشناسی ارشد از دانشکده دینی باپتیست جنوبی) داشته علاوه بر آنکه مدرکی از علوم تجربی نیز داراست. همچنین وی سال های متمادی مشتاقانه مطالعاتی فردی در زمینه تاریخ و الهیات اسلامی داشته که حاصل آنها را متواضعانه به شما تقدیم نموده است. تحلیل های مطلعانه او در مورد کتاب های آخرالزمانی مسیحت و یهودیت (به ویژه حزقیال، دانیال و مکاشفات یوحنا) در پرتو نگاه آخرالزمانی اسلام و عقاید مهدی گرایانه عقاید باورپذیر زیر را حاصل نموده است:

اسلام پیشگویی های کتاب مقدس را در مورد “دین ساختگی” که در اعصاری پیش از پایان تاریخ بر جهان سایه می افکند، محقق ساخته است.

ضدمسیح عهد جدید همان امام دوازدهم شیعیان و المهدی است که بر جهان غلبه یافته و پس از جنگ هایی جهانی و قدرتی که جهان اسلام به وی می دهد، شریعت (قانون اسلام) را بر جهان تحمیل می نماید.

سپاه مهدی متشکل از ایرانیان و ترک ها که با روسیه یاری می‌شوند، بر اسرائیل حمله می‌کند.

خلسه (rapture) و عروج مسیحیان پاک به آسمان، در دل این خصومتها محقق می‌شود.

سرانجام مهدی توسط عیسی مسیح که دوباره به زمین بازگشته، شکست خورده و نابود می‌شود.

دنیاگرایان و حتی مسیحیان ممکن است اعتقادی به خلسه نداشته باشند ولی این مساله به طور واضح در رساله اول تسالونیکیان ۴:۱۷ آمده است. به علاوه افرادی که در میان کاتولیک ها و لوتریان که مخالف سلطنت هزاره ای عیسی مسیح در این جهان هستند -ولو با نگاه پیش هزاره گرایی اسمیت هم رای نیستند- نیز به خلسه معتقدند.

البته همه مسیحیانی که این کتاب ممتاز و تحقیقی را می خوانند باید متوجه این امر باشند که پیش یا پساهزاره گرابودن و یا مخالفت با آن مساله ای اساسی در اینکه باید مسیحت با اسلام به مقابله و واکنش برخیزد، نیست. جز اینکه برخی همه پیشگویی های موجود در کتاب مقدس را محقق شده در دوران شکنجه و آزار مسحیان در عصر امپراطوری مشرک روم می دانند و بسیاری از آن مکاشفات را محقق شده می پندارند.

جک اسمیت این مطلب را بدیهی شمرده که اسلامی‌که به وسیله امام دوازدهم شیعیان شخصیتی جدید می‌گیرد، پیشگویی هایی محقق نشده در مورد قانون و آزار جهانی مسیحیان را محقق می سازد که هرروزه در میان اخبار بیشتر و بیشتر نمود کرده و باورپذیر می‌شود. شاید جیمز حواری وقتی این جمله را می نوشت به اسلام هشدار می داد: “تو ایمان داری که خدا واحد است؟ نیکو می‌کنی! شیاطین نیز ایمان دارند و می لرزند!” (رساله یعقوب ۲:۱۹)

دکتر تیموتی فرنیش، نویسنده کتاب مقدسترین جنگها، مهدیان اسلامی، جهاد ایشان و اسامه بن لادن، ۲۰۱۱ است.

شبستان

About admin

Check Also

کودکان، آنلاین و مسئولان آفلاین!

یکصد و ششمین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی، با موضوع «کودکان آنلاین» با حضور کارشناسان حوزه جرم‌شناسی و دانش سایبری برگزار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *